#3 - Maksymalizacja sprzedaży na Allegro

30.09.2020
Sebastian Kot
                Prowadzisz sprzedaż w serwisie Allegro i wiesz jak ciężko jest być blisko klienta. Niekończące się oferty, przez które musi przebrnąć potencjalny klient, aby trafić na Twoją. Allegro ADS jest idealnym narzędziem do pozycjonowanie Twoich aukcji w serwisie Allegro i wyjścia przed szereg.
               
                Obsługa Allegro Ads nie należy do najprostszych zadań. Kluczem do sukcesu i sprzedaży na Allegro jest ciągła analiza i innowacja. Jeśli chcemy aby nasze Ads było jak najwyżej listy (najbliżej klienta), musimy cały czas mieć je pod kontrolą. Analiza rynku, na przykład poprzez zakładkę planer kampanii będzie konieczna. Gdy jednak chcemy mieć szerszy pogląd na statystyki sprzedażowe, polecamy stronę z którą prowadzimy współpracę i jest nią tradewatch.

                Sama analiza i operowanie statystykami pomaga nam uniknąć wielu błędów i mieć solidny punkt zakotwiczenia w rzeczywistości. Nasz budżet może bardzo łatwo
wyparować, jeśli będziemy choć trochę nieostrożni. Tutaj najważniejszą kwestią jest ustawianie odpowiednich stawek za reklamę w stosunku do kliknięć (CPC). Jeśli nasz produkt jest często klikany i widzimy to w statysytkach, to ustawianie wysokich stawek może skończyć się większą ilością kliknięć i popularnością aukcji, aniżeli faktycznym zakupem.

                Budżet na reklamę jest tutaj najważniejszym aspektem, aby reklamowana aukcja miała szansę na powodzenie. Ustalenie zbyt niskiego budżetu może sprawić, że będzie on wyklikany zbyt szybko i wtedy nasz potencjalny klient moze jej nie zauważyć. Planowanie całej kampani reklamowej w Allegro Ads musi opierać się na elastyczności budżetu i zwiększania go wraz ze zwrotem z inwestycji.

                Wiemy, że zarabiamy kiedy nasze aukcje się sprzedają. Tutaj znów wchodzi w grę analiza statystyczna Allegro Ads. Widzimy, że odnosimy sukces sprzedażowy kiedy nasz zwrot z inwestycji, w stosunku do wyklikanych reklam, jest o wiele wyższy. Mamy wtedy pewność, że aukcje trafiają do właściwych osób.

                FAEO to agencja reklamowa, która figuruje jako oficjalny Partner+ Allegro. Znamy każdą nowość i aktualizację, mamy ciągły kontakt z opiekunem i osbsługą serwisu. Nigdy nie przeplamy budżetu na kampanie i gwarantujemy zwrot z inwestycji na poziomie minimum 10zł. Powierz nam konto testowe i sam się przekonaj, że dołączysz do grona osób które oddały nam wszystkie swoje konta.
             

PARTNER:

strzalka
ADS Allegro Partner+
Nieoficjalny partner Baselinker
strzalka

SOCIAL MEDIA:

facebook_img
instagram_img